Marta Kawczyńska
Dziennikarka. Skończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją animacja kultury, jest też psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT). Pracowała m.in. w Gazecie Stołecznej, Super Expressie, TVP. Jest autorką książki „Alopecjanki. Historie łysych kobiet” oraz współautorką poradników „#Nastolatka”. Specjalizuje się w tematyce show-biznesowej oraz społecznej. W dziennik.pl zajmuje się działem rozrywki i „rozmawia o życiu” z celebrytami.
W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zmieniły się produkty, które w ramach posiłku regeneracyjnego otrzymują krwiodawcy. To już nie tylko czekolada. Zmiany nastąpiły w wyniku przeprowadzonej ankiety.
Ten manicure, choć znany jest od setek lat, dopiero jakiś czas temu zyskał na popularności. To zdrowa a przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla hybrydy. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale poprawia kondycję naszych paznokci.
Youtuberka Andziaks opublikowała w sieci film, na którym obdarowała 3-letnie dziecko tabletem. W sieci wybuchła burza. Czy to odpowiedni prezent dla tak małego dziecka? Znana psycholożka w najnowszym wywiadzie wyjaśniła, dlaczego nie jest to dobry upominek. " Dając taki prezent, ma się dziecko z głowy" - mówi.
Zima to zdecydowanie czas kakao. Można je pić na ciepło, dodawać do ciast a także robić z nim pyszne, dietetyczne a przede wszystkim energetyczne smoothie. Jest banalne i szybkie w przygotowaniu. Jak je zrobić?
Polacy po raz trzeci w 2025 roku będą mogli skorzystać z przysługującego im nowego wolnego niezależnie od urlopu wypoczynkowego. Mają do swojej dyspozycji aż 7 dni w roku. Jest tylko jeden warunek. Jaki?
Ciągła chęć na słodycze to zmora wielu osób. Zwłaszcza tych, które są na diecie i próbują zrzucić zbędne kilogramy. Bywa, że to wynik niedoboru chromu albo złej diety. Co zrobić, by ochota na słodkie pojawiała się jak najrzadziej? Warto sięgnąć po jeden z tych napojów.
Opracowane przez polski startup Saventic Health algorytmy sztucznej inteligencji w ciągu ostatniego roku pomogły zdiagnozować ponad 200 osób w zakresie występowania u nich chorób rzadkich. Gdzie może trafić to rozwiązanie?
W Polsce to śniadaniowy hit, który uchodzi za bardzo zdrowy. Tymczasem w Wielkiej Brytanii został wpisany na listę "śmieciowego jedzenia".W tym kraju podjęta została decyzja o zakazaniu reklam promujących takie potrawy przed godziną 21:00. O jakim daniu jest mowa?
Od kilku miesięcy mówiło się, że pluskwy to plaga w Warszawie. Teraz okazuje się, że problem ten dotyczy wielu miast w Polsce. Insekty te obecne są zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Pojawiają się nawet tam, gdzie jest czysto. W związku z zaistniałą sytuacją sanepid wystosował apel.
Herbata uchodzi za napój bardzo zdrowy. Niektóre jej gatunki zasługują na więcej uwagi i o wiele lepiej wpływają na zdrowie człowieka. Okazuje się, że na Sardynii jeden z naparów jest pity prawie codziennie, co sprawia, że jej mieszkańcy dożywają nawet 100 lat. O jakiej herbacie jest mowa?
Często zużywamy tylko owoce i warzywa a skórki po nich albo obierki wyrzucamy do kosza. Warto czasem skorzystać z ich dobrodziejstw i potencjału i wykorzystać do przygotowania chociażby naparu. Można tak zrobić chociażby ze skórką tego owocu. Zrobiony z niej napar pomoże w odchudzaniu i trawieniu. O czym mowa?
Rodzice wcześniaków będą mieć dłuższy urlop macierzyński. Sejm w piątek przyjął poprawki Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy. Z nowego prawa skorzystają także rodzice dzieci wymagających hospitalizacji po urodzeniu. Teraz nowela trafi podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Rządowy program "Profilaktyka 40 Plus" miał zakończyć się w grudniu 2024. Z darmowych badań będzie można skorzystać jeszcze w 2025 roku. Do kiedy program został przedłużony?
Stanisław Tym znany z ról w uznawanych za kultowe filmów Stanisława Barei nie żyje. Aktor zmarł w wieku 87 lat. Informację o jego śmierci podał tygodnik "Polityka", z którym Tym przez lata współpracował. Z jaką chorobą zmagał się ten znany i uznany artysta?
Jak podaje portal Rynek Zdrowia NFZ ma problemy z płatnościami dla szpitali za programy lekowe, w tym leczenie pacjentów onkologicznych. Chodzi głównie o III kwartał tego roku. Jak zaistniałą sytuację tłumaczy Rzecznik Funduszu?