
Beata Zatońska
Beata Zatońska, dziennikarka, autorka książek, miłośniczka i znawczyni Włoch oraz filmoznawczyni. Współautorka bloga italianki.pl oraz m.in. książki „Zmontowani”. W Dziennik.pl zajmuje się tematyką show-biznesową oraz lifestylową.

Narodowy Fundusz Zdrowia chce karać finansowo placówki medyczne, które nie mierzą i nie ważą pacjentów oraz nie zbierają informacji o nałogu nikotynowym – donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Brak tych danych może skutkować zablokowaniem możliwości rozliczenia niektórych świadczeń.

8-kilogramowego guza jajnika usunięto podczas operacji w szpitalu w Zabrzu. Stan zdrowia pacjentki już się poprawia. Specjaliści przypominają, że regularne badania ginekologiczne są kluczowe dla wczesnego wykrywania tego typu zmian.

Pacjentom przysługuje odszkodowania za ewentualny uszczerbek na zdrowiu podczas leczenia w szpitalu czy podczas zabiegu. Wypłaca je Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych. Jak się o odszkodowanie starać?

Chirurgia robotowa rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Mówi się o olbrzymich korzyściach, które są z nią związane. Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi jednak cztery postępowania związane z nieprawidłowościami przy wykorzystaniu robotów chirurgicznych. Sprawa z Rzeszowa opisana przez Onet ma być piątym.

Główny Inspektorat Sanitarny w ostrzeżeniu z 4 lutego informuje o wycofaniu ze sklepów Lidl produktów, których spożycie może wywołać negatywne skutki zdrowotne. Towar można zwrócić nawet bez okazywania paragonu.

Trwa czas rozliczania podatków za rok 2024. Na jakie ulgi, związane ze zdrowiem, warto zwrócić uwagę. Chodzi o wydatki na rehabilitację. Co można odliczyć i jakie dokumenty są potrzebne?

Duża sieć supermarketów zamieściła pilny komunikat o wycofaniu sera z powodu "stwierdzonej niezgodności mikrobiologicznej". W produkcie z Carrefour znaleziono bakterie E. coli. "Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zapewniamy, że dbałość o zdrowie i satysfakcję klientów jest dla nas absolutnym priorytetem" - podkreśla Carrefour.

Seniorzy chorzy na raka mają szansę, by wziąć w specjalnie dla nich przygotowanym programie. Oni oraz ich opiekunowie mogą otrzymać 12-miesięczną pomoc tzw. nawigatora. To osoba, która wesprze emocjonalnie i pomoże załatwić urzędowe formalności.

Depresja to coraz poważniejszy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Na jakie świadczenia mogą liczyć chorzy. Okazuje się, że części z nich może się ubiegać o comiesięczny zasiłek.

Seriale medyczne to ulubiony gatunek widzów. Już wkrótce na ekrany trafi nowa seria o tym, co dzieje się w szpitalu, o losach pracowników medycznych i pacjentów. To opowieść o trudnych przypadkach i osobistych sprawach kobiet z krakowskiego szpitala. W obsadzie polskie gwiazdy. Wiemy, kiedy i gdzie premiera tego serialu.

Zanotowano duży wzrost zachorowań na grypę. Powoduje to reakcje służby zdrowia. Szpitale postanawiają zminimalizować ryzyko zakażeń wśród pacjentów. Apelują o ograniczenie odwiedzin.

30 stycznia w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy w sprawie zasad wystawiania recept. Zmiany dotyczą recept na darmowe leki oraz recept farmaceutycznych. Nowe przepisy wejdą w życie 14 lutego. Ustawa rozszerza dostęp do recept na darmowe leki.

Zachorowań na grypę jest teraz, w porównaniu z tym samym okresem ub.r., czterokrotnie więcej - informuje GIS. A jesteśmy dopiero przed szczytem fali zakażeń. Czy można skutecznie zadbać o odporność w tym okresie? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Dodatek pielęgnacyjny i zasiłek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia, które mogą pomóc osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Komu przysługują te świadczenia i ile wynoszą?

Szczeciński klub sportowy wspiera honorowe krwiodawstwo. Akcja honorowego oddawania krwi przez kibiców Pogoni trwa od wielu lat. Klub ma dla krwiodawców nagrody. To bezpłatne wejściówki na mecze.