
Paula Nowak

Pobyt w szpitalu, choć nie zawsze planowany, może stać się nieunikniony. I choć sama perspektywa nie jest zbyt przyjemna, odpowiednie przygotowanie może znacznie poprawić komfort w tym czasie. Co spakować do szpitala?

Okres dorastania to burzliwy czas pełen zmian, emocji i poszukiwania własnej tożsamości. Wielu nastolatków czuje się w tym czasie niezrozumianych i choć chcieliby porozmawiać z rodzicami, nie zawsze mają odwagę.

Na przełomie stycznia i lutego odnotowywano w Polsce 200 tys. zachorowań na grypę tygodniowo. Szczyt zachorowań jednak dopiero przed nami. Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, od początku sezonu epidemicznego 2024/2025 w związku z powikłaniami grypy zmarło prawie tysiąc osób.

Do utrwalenia tego poglądu wystarczyły wyniki zaledwie jednego badania i prawie 4 dekady ich utrwalania. Naukowcy zauważyli, że wiele osób stosuje "profilaktycznie" aspirynę na serce.

Dodatki do kawy mogą znacząco wpłynąć na jej smak i aromat, a także dostosować napój do indywidualnych preferencji. Niektóre z nich mogą też przynieść dodatkowe korzyści.

Jeśli chcesz uniknąć niemiłych niespodzianek sprawdź przed wyjazdem jakich kosztów nie pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia podczas pobytu kuracjuszy w uzdrowisku.
![Tych produktów nie lubi trzustka [LISTA]](https://g.infor.pl/p/_files/38403000/tych-produktow-nie-lubi-trzustka-lista-38402970.jpg)
Trzustka pełni kluczowe funkcje zarówno w układzie pokarmowym, jak i hormonalnym. Jednocześnie długo nie alarmuje o gorszym stanie, podobnie jak wątroba. Co najbardziej uszkadza trzustkę? Czego nie lubi, a co lubi trzustka?

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych na świecie. Rozwija się w błonie śluzowej jelita grubego, często na bazie łagodnych polipów, które z czasem mogą ulec zezłośliwieniu. W ostatnim czasie naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali innowacyjny test DNA, który pozwala w 90 proc. określić ryzyko zachorowania na raka jelita grubego u pacjentów z chorobą zapalną jelit.

Nie od dziś badania wykazują związek między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem serca i prawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Dlaczego dbanie o zęby oznacza dbanie o serce? I jak jeden prosty nawyk może uchronić od ryzyka śmiertelnego udaru mózgu?

Naukowcy alarmują: mikroplastik jest już wszędzie. Kolejne badania potwierdzają, że mamy go w swoich organizmach. "To już nawet łyżka mikroplastiku w mózgu" – informują autorzy analiz.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) pierwszy raz od ponad 20 lat zatwierdziła nowy lek przeciwbólowy. Jednocześnie określiła to jako "kamień milowy w leczeniu ostrego bólu".

Mycie zębów może wydawać się banalnie proste. Jednak nawet podczas tego podstawowego elementu codziennej higieny wiele osób popełnia błędy, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie jamy ustnej. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy podczas mycia zębów.

Sezon grypowy w pełni, a wiele wskazuje na to, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Tymczasem osłabienie po grypie może trwać tygodniami. Jak sobie z nim poradzić?

Warszawski szpital ogłosił nabór do specjalistycznego programu leczenia otyłości. Placówka nabyła także nowoczesny sprzęt do operacji obrzęku limfatycznego. Co trzeba zrobić, by z niego skorzystać?

Wysoki poziom cholesterolu, zwłaszcza frakcji LDL, może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak choroby serca, miażdżyca, a nawet udar mózgu. W ostatnim czasie zespół badaczy z Uniwersytetu Medycznego Karoliny Południowej (MUSC) dokonał ważnego odkrycia.