
Paula Nowak

Czy oglądanie telewizji w ciemności jest zdrowe? Czy można oglądać telewizję przy zgaszonym świetle? Oglądanie telewizji po ciemku to temat, który od lat budzi kontrowersje. Wiele osób ostrzega, że taka praktyka może prowadzić do pogorszenia wzroku, zmęczenia oczu, a nawet trwałych uszkodzeń. Czy jest się czego obawiać? Przedstawiamy fakty i rozwiewamy mity na ten temat!

Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze są w Polsce ważną formą pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Jakie wsparcie oferują? Komu przysługuje opieka z MOPS?

Opieka nad seniorem może być wymagająca i może przewyższać możliwości najbliższej rodziny. Sprawdź, jakie są sposoby i możliwości opieki nad osobą starszą.

Jak czytamy w piśmie "Nature Metabolism", analiza DNA kału może dostarczyć pełniejszych i bardziej wiarygodnych informacji o diecie niż wywiady czy kwestionariusze.

Posłowie przyjęli rządowy projekt nowelizacji ustawy o składce zdrowotnej. Co to oznacza w praktyce?

Ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski, jest w Poplsce niezwykle popularna. Tymczasem Dania decyduje się na zakaz sprzedaży tego suplementu diety. Decyzję taką rozważają też inne kraje. W jaki sposób ashwagandha może szkodzić organizmowi?

Kiedy myślimy o odchudzaniu, pierwsze, co przychodzi na myśl, to dieta i ćwiczenia. Warto pamiętać, że istnieją także inne, mniej oczywiste sposoby na redukcję wagi. Niektóre z nich są wręcz… zaskakująco proste.

Jedną z ulg, jaką możemy odliczyć w zeznaniu rocznym za 2024 rok jest ulga rehabilitacyjna. Komu przysługuje i jak ją uwzględnić w zeznaniu podatkowym? Odpowiadamy.

Nie wszystkie szpitale i przychodnie otrzymają 100 proc. należności za świadczenia nielimitowane, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. NFZ nie ma im z czego zapłacić – informuje Gazeta Wyborcza.

Macierzyństwo to jedna z najbardziej wymagających ról w życiu. Niezależnie od tego, czy jesteś mamą noworodka, przedszkolaka czy nastolatka, codzienność nierzadko pełna jest troski o dziecko, organizowania życia rodzinnego, a często także pracy zawodowej. W tym natłoku obowiązków łatwo zapomnieć o sobie.

W sklepach często widzimy dwa produkty: cukier brązowy i cukier trzcinowy. Wiele osób używa tych nazw zamiennie, sądząc, że to ten sam produkt. Tymczasem różnica między nimi jest ogromna – zarówno pod względem składu, smaku, jak i sposobu produkcji. Czym się różnią i który lepiej wybrać?

Choć rękawiczki dla noworodków mogą wydawać się praktycznym rozwiązaniem, ich stosowanie nie zawsze jest konieczne, a czasem może wręcz utrudniać rozwój sensoryczny dziecka. Przedstawiamy wady i zalety zakładania rękawiczek noworodkom.

Czy istnieje ćwiczenie, które wzmacnia wszystkie grupy mięśni i które wystarczy wykonywać przez zaledwie 2 minuty dziennie, by dało widoczne efekty po 2 tygodniach? Tak! Piszemy o nim poniżej!

Miłość to uniwersalne uczucie, ale sposób, w jaki ją wyrażamy i odbieramy, może się diametralnie różnić. Możemy mówić o niej głośno, okazywać ją gestami lub budować przez drobne, codzienne działania. Świadomość istnienia różnych języków miłości może pomóc lepiej budować relację.

Mężczyzna z Leszna, który zachorował na malarię po powrocie z Zanzibaru, nie żyje. Rodzina oskarża szpital o zaniedbania i opieszałość w obszarze diagnostyki. "Diagnostyka chorób tropikalnych na ten moment praktycznie nie istnieje w polskim systemie" – twierdzi lekarz medycyny podróży. Pracownicy szpitala nie mają sobie nic do zarzucenia.