Wyjątkowe wsparcie dla starszych pacjentów z nowotworem. Trwa nabór do programu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Seniorzy chorzy na raka mają szansę, by wziąć w specjalnie dla nich przygotowanym programie. Oni oraz ich opiekunowie mogą otrzymać 12-miesięczną pomoc tzw. nawigatora. To osoba, która wesprze emocjonalnie i pomoże załatwić urzędowe formalności.
Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigat
Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigat
shutterstock

Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigate.

Dla kogo program EU Navigate?

Do udziału w projekcie mogą zgłosić się osoby z Krakowa lub Wieliczki, mają zdiagnozowanego raka lub są w trakcie leczenia onkologicznego, nie przebywają na stałe w szpitalu lub w domu pomocy społecznej. Program przeznaczony jest również dla opiekunów osób chorujących na nowotwór.

Pomoc doświadczonych specjalistów

"Naszym głównym celem jest niesienie wsparcia osobom starszym, które zmagają się z chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Wiemy, jak trudne potrafi być poruszanie się w systemie ochrony zdrowia, dlatego mamy program, który pomaga przejść przez tę drogę z pomocą doświadczonych specjalistów" - poinformowali eksperci z Pracowni Badań nad Starzejącym się Społeczeństwem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, która to jednostka realizuje EU Navigate ze strony polskiej.

Tzw. nawigator pomaga choremu i jego bliskim w poruszaniu się po systemie ochrony zdrowia, pomocy społecznej i organizacjach społecznych. Nawigator przekazuje informacje o dostępnych usługach, o możliwości pozyskania sprzętu medycznego, pomaga w załatwianiu spraw urzędowych. Jego rola to również wsparcie emocjonalne, przywracanie poczucia sprawczości osobom chorym.

Gdzie się zgłosić?

Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się pod numerem tel. 502 186 434 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 8 do 15). EU Navigate to międzynarodowy projekt. Oprócz Polski realizują go instytucje z Belgii, Holandii, Irlandii, Kanady, Portugalii, Włochy. Projekt będzie realizowany do sierpnia 2027.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
©℗
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.