Wyjątkowe wsparcie dla starszych pacjentów z nowotworem. Trwa nabór do programu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Seniorzy chorzy na raka mają szansę, by wziąć w specjalnie dla nich przygotowanym programie. Oni oraz ich opiekunowie mogą otrzymać 12-miesięczną pomoc tzw. nawigatora. To osoba, która wesprze emocjonalnie i pomoże załatwić urzędowe formalności.
Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigat
Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigat
shutterstock

Trwa nabór pacjentów z nowotworem, w wieku powyżej 70. roku życia, do programu EU Navigate.

Dla kogo program EU Navigate?

Do udziału w projekcie mogą zgłosić się osoby z Krakowa lub Wieliczki, mają zdiagnozowanego raka lub są w trakcie leczenia onkologicznego, nie przebywają na stałe w szpitalu lub w domu pomocy społecznej. Program przeznaczony jest również dla opiekunów osób chorujących na nowotwór.

Pomoc doświadczonych specjalistów

"Naszym głównym celem jest niesienie wsparcia osobom starszym, które zmagają się z chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Wiemy, jak trudne potrafi być poruszanie się w systemie ochrony zdrowia, dlatego mamy program, który pomaga przejść przez tę drogę z pomocą doświadczonych specjalistów" - poinformowali eksperci z Pracowni Badań nad Starzejącym się Społeczeństwem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, która to jednostka realizuje EU Navigate ze strony polskiej.

Tzw. nawigator pomaga choremu i jego bliskim w poruszaniu się po systemie ochrony zdrowia, pomocy społecznej i organizacjach społecznych. Nawigator przekazuje informacje o dostępnych usługach, o możliwości pozyskania sprzętu medycznego, pomaga w załatwianiu spraw urzędowych. Jego rola to również wsparcie emocjonalne, przywracanie poczucia sprawczości osobom chorym.

Gdzie się zgłosić?

Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się pod numerem tel. 502 186 434 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 8 do 15). EU Navigate to międzynarodowy projekt. Oprócz Polski realizują go instytucje z Belgii, Holandii, Irlandii, Kanady, Portugalii, Włochy. Projekt będzie realizowany do sierpnia 2027.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
©℗
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Zapisz się na newsletter
Chcesz wiedzieć jak dbać o swoje zdrowie? Chcesz uniknąć błędów żywieniowych? Być na czasie z najnowszymi zmianami w przepisach prawa medycznego, farmaceutycznego i praw pacjenta? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Newsletter
Drukuj
Skopiuj link